جدیدترین تکنولوژی ها در ساخت پنجره دو جداره

با استفاده گسترده از محصولات کارآمد در زمینه صرفه جویی در انرژی و ایجاد آرامش در فضای داخلی ساختمان ها هر روز ،تکنولوژی وابزار جدیدی در زمینه بهبود کیفیت این محصولات به وجود می آیند.

پنجره دو جداره یکی از محصولاتی است که سازندگان و مالکان به استفاده بیشتر آن علاقه مند شده و سازندگان این محصول نیزهر ساله در مسیر ایجاد تغییرات مثبت و کارآمد تر شدن آن تلاش می کنند.

در راستای علاقه مندی افراد به هوشمند سازی و پیشروی هر روز ابزار هوشمندسازی در ساختمان ها، تولید کنندگان پنجره های دو جداره نیز به استفاده از آن روی آورده ویکی از مواردی که مطرح است،استفاده از شیشه های هوشمند در پنجره دو جداره UPVC می باشد.


شیشه های هوشمند برای دهه هاست که وجود دارند اما قیمت بسیار بالا آن را تنها قابل استفاده در برنامه های کاربردی خاص مانند پنجره های هواپیماهای جدید مانند بوئینگ کرده بود.اما نوع جدیدی از شیشه پنجره الکتروکرومیک که در پاسخ به کم و زیاد شدن شارژ الکترونیکی تعقیر رنگ می دهد وجود دارد که بسیارکاربردی وتطابق پذیر با تکنولوژی در حال حاضر در بازار است و می تواند حتی بسیار ارزان تر نیز باشد.

محصولاتی که تولید شده است می تواند به صورت اختیاری و انتخابی،مانع عبور نور مرئی خورشید و نورهایی که تولید گرما می کنند،مانند اشعه مادون قرمز شوند.در حال حاضر مراحل این تکنولوژی بسیار رو به پیشرفت است وبراساس این طراح ها خط تولید نمونه های اولیه آن درحال راه اندازی است.


کلید داشتن پنجره هوشمند چارچوب آن است.این پروفیل از نانو کریستال های ساخته شده از یک ماده رسانای الکتریکی و جاسازی شده در یک ماده شیشه ای تشکیل شده است.

نانو کریستال و ماده شیشه ای دارای خواص نوری مجزا می باشد که به هنگام شارژ ویا خالی شدن از بار الکتریکی،تعقیر می کنند.نانو کریستال ها همچنین می توانند به اشعه نورهای نزدیک مادون قرمز اجازه ورود بدهند ویا مانع از ورود آن ها شوند.

نانو کامپوزیت ها قادر به مسدود کردن تا 90 درصد از نور نزدیک به مادون قرمز و 80 درصد از نور مرئی در مدت زمان کم تر از یک دقیقه می باشند.

علاوه بر کنترل میزان نور فضای داخلی در زمینه صرفه جویی در انرژی در روزهای گرم تابستان نیز بسیار کارآمد بود.و ترکیب آن با تکنیک های ساخت ارزان تر موب تقویت ویژگی قابل اطمینان بودن وقابل استفاده عمومی بودن این محصول می شود.