طراحی دکوراسیون داخلی سالن زیبایی

طراحی دکوراسیون داخلی سالن زیبایی در زندگی امروزه از اهمیت بسیار بالایی برای همه افراد برخوردار هستند. برای طراحی دکوراسیون داخلی سالن زیبایی باید به موارد مختلفی توجه نمود. رنگ بندی و نورپردازی، توجه به تناسب سبک انتخاب شده برای طراحی محیط، تزئین مناسب سالن ورودی و سالن انتظار و ... جز موارد مهم و حیاتی در سالن های زیبایی هستند.

طراحی دکوراسیون داخلی سالن زیبایی

طراحی دکوراسیون داخلی سالن زیبایی تاثیر فراوانی در جلب نظر مشتری و همچنین راحت انجام شدن کار ها دارد. تحقیقات امروزه نشان داده اند طراحی و همچنین کاربرد رنگ های درست در جذب مشتریان و همچنین بالا رفتن راندمان کاری کارمندان بسیار موثر است. در ادامه به معرفی بخش های مختلف سالن های آرایشی و موارد مناسب برای داشتن به دست آوردن طراحی دکوراسیون داخلی سالن زیبایی مناسب خواهیم پرداخت. اما ابتدا با اهمیت توجه به طراحی دکوراسیون داخلی سالن زیبایی شروع خواهیم کرد.

طراحی دکوراسیون داخلی سالن زیبایی - نمایشگاه مجازی ایران

چرا باید به طراحی دکوراسیون داخلی سالن زیبایی خود توجه کنیم؟

سالن های زیبایی زنانه محل تجمع زنان است. خانم ها توجه بسیار زیادی به جزئیات و ریزه کاری ها دارند و در صورتی که می خواهید کسب و کار پر رونقی داشته باشید باید به تمامی نیاز های آن ها پاسخ دهید. طراحی دکوراسیون داخلی سالن زیبایی یکی از مهم ترین بخش های سالن زیبایی شما است. با طراحی درست و مناسب دکوراسیون، شما می توانید موجب جلب اعتماد مشتری شوید و کاری کنید مشتری های یک روزه را نیز به مشتری های دائمی تبدیل کنید. از طرف دیگر طراحی مناسب دکوراسیون داخلی سالن زیبایی موجب بالا رفتن روحیه کار کنان و راحت تر کار کردن آن ها می شود.

در طراحی دکوراسیون داخلی سالن زیبایی عوامل زیادی دخیل هستند و فقط نمی توان یک مورد را به عنوان مورد اصلی و درست در نظر گرفت. باید تمامی موارد همانند سلیقه مشتری، خواست طراح و همچنین راحتی کارکنان در کنار هم در نظر گرفته شوند تا شما بتوانید به بهترین انتخاب دست پیدا کنید.

قسمت های مختلف موجود که به طراحی دکوراسیون داخلی سالن زیبایی نیاز دارند:

• قسمت پذیرش سالن زیبایی. این قسمت به نوعی مهم ترین بخش سالن زیبایی به حساب می آید. مشتری در اولین قدم وارد این قسمت می شود و اولین ارتباط او با سالن زیبایی شما از طریق میز پذیرش است. میز باید در جایی قرار گیرد که مشتری به سرعت آن را پیدا کند. طراحی میز باید به گونه ای باشد که کاملا نشان دهنده شخصیت آرایشگاه شما باشد و بتواند موجب جذب مشتری شود. از طرف دیگر میز باید برای استفاده کارکان شما نیز مناسب باشد. میز های جا دار با جای استراحت و یا نشستن می تواند کمک بزرگی برای کارمندان شما باشد.

• فضای انتظار مشتری سالن زیبایی. ممکن است مشتریان زمان زیادی را مجبور به انتظار شوند. فضای مشتری یکی از مهم ترین بخش ها برای طراحی دکوراسیون داخل سالن زیبایی است. این قسمت باید علاوه بر طراحی زیبا و جذاب راحتی را نیز برای مشتریان شما به همراه داشته باشد.

• قسمت میکاپ. این بخش از سالن زیبایی باید دارای صندلی های راحت و آینه های میکاپ دارای چراغ باشد. طراحی مناسب آینه و چراغ ها در راحتی مشتری و همچنین آرایشگر تاثیر بسزایی خواهد داشت.

• خدمات مو و پوست سالن زیبایی. در این بخش نیز مشتری زمان زیادی را در مقابل آینه سپری می کند بنابراین نیاز است که صندلی ها و آینه ها به شکلی طراحی شوند که مشتری راحت باشد و آرایشگر نیز بتوانند با سرعت بیشتری کار مشتری را به اتمام برساند.

• خدمات ناخن، مانیکور و پدیکور. در این بخش نیز علاوه بر نیاز به استیج مانیکور و پدیکور، به داشتن ترولی برای قرار دادن وسایل نیاز است. این لوازم باید در عین زیبایی و داشتن هماهنگی با تم کلی سالن زیبایی، موجب راحتی و آرامش مشتری و آرایشگر نیز شوند.

تجهیزاتی که در طراحی دکوراسیون داخلی سالن زیبایی باید به آن ها توجه شود

در بالا به قسمت هایی که باید در آن ها به طراحی دکوراسیون داخلی سالن زیبایی توجه شود اشاره کردیم. در ادامه به معرفی تجهیزاتی که در این مکان ها قرار دارند و باید به طراحی آن ها توجه ویژه ای شود، خواهیم پرداخت.

• میز و صندلی پذیرش

• میز و صندلی مدیریت

• آینه

• کمد

• صندلی آرایش

• مبل و صندلی انتظار

• صندلی های مخصوص مانیکور

• استیج پدیکور

• ترولی مانیکور و پدیکور

• ترولی میکاپ

• قسمت های شستشوی سر

• تخت ماساژ

نکات مهم در طراحی دکوراسیون داخلی سالن زیبایی

• نورپردازی. نورپردازی یکی از پراهمیت ترین بخش ها در طراحی دکوراسیون داخلی سالن زیبایی است زیرا مشتری برای دیدن چهره و رنگ انتخابی خود احتیاج به نور مناسب در اطراف آینه دارد. در انتخاب رنگ نور بهترین گزینه استفاده ترکیبی از هر دو رنگ زرد و سفید است چرا که رنگ پوست را بهتر به نمایش می گذارد. برخی از سالن ها از لامپ های حبابی در اطراف آینه استفاده می کنند که مانند آینه های گریمور های سینمایی است، اما به طور کلی نصب نور در سقف کاربرد بیشتری دارد. نورپردازی متمرکز از نکات بسیار مهمی است که باید در طراحی آرایشگاه ها به آن توجه کرد. نور فضایی که در آن خدمات ارائه می شود، خصوصا در قسمت بالای صندلی ها باید در راستای درست و به میزان مناسب تابیده شود. استفاده از لامپ های حبابی آویز با طول بلند می تواند این نیاز را به خوبی برطرف کند و فضای مورد نظر را از نور کافی برخوردار سازد. توجه داشته باشید که بهتر است به جای استفاده از نورپردازی میانی محیط برای هر صندلی نورپردازی مجزا ایجاد کنید تا روشنایی در قسمت های مختلف به خوبی تقسیم شود.

• رنگ. رنگها به دو دسته کلی تیره و روشن تقسیم می شوند. انتخاب رنگ های تیره برای فضای کوچک اصلا مناسب نیست و از طرفی هم تنالیته رنگ های روشن باید ماهرانه وارد محیط شوند. از لحاظ روانشناختی رنگ زمینه تاثیر مستقیمی بر روحیه فرد دارد پس برای ایجاد احساس راحتی و آرامش در کارکنان و مشتریان بایستی از ترکیب رنگ های ملایم استفاده کنید. اگر به رنگ های تند علاقه دارید، لازم است برای کاهش تندی رنگ از رنگ های سفید یا رنگ های ملایم دیگر استفاده کنید. رنگ فضا، اصلی ترین موضوع در طراحی دکوراسیون داخلی سالن زیبایی است. رنگ باعث می شود ارتباط بصری کل فضا حفظ شود. رنگ هم باید با سایر دکور ها و مبلمان هماهنگ باشند.

• جنس وسایل. جنس وسایل استفاده شده در طراحی دکوراسیون داخلی سالن زیبایی وابستگی زیادی به نوع وسیله و همچنین تم خاص انتخاب شده برای سالن زیبایی شما دارد.