درب اتوماتیک شیشه ای

درب اتوماتیک شیشه ای یکی از جدیدترین مدل های درب هاست که می توان در منازل و در انواع ساختمان های تجاری، فروشگاهی و... از آنها استفاده کرد. می توان گفت که درب اتوماتیک شیشه ای هیچ محدودیتی در استفاده ندارد و می توان آنها را در هر جایی که نیاز باشد مورد استفاده قرار داد. این روز ها استفاده از درب اتوماتیک شیشه ای در بسیاری از فضاها و مجموعه های کاری رایج شده است و افراد به دلایل مختلفی تمایل دارند از این درب ها برای ساختمان های خود بهره ببرند. در بسیاری از فروشگاه ها، ادارات، مراکز خرید، ترمینال ها، فرودگاه ها و... شاهد استفاده از درب اتوماتیک شیشه ای هستیم.

درب اتوماتیک شیشه ای

درب اتوماتیک شیشه ای یکی از پرکاربرد ترین مدل های درب موجود در بازار است. تقریبا بیشتر مدل های معمولی درب های اتوماتیک که برای ساختمان ها و فروشگاه ها استفاده می شوند دارای جنس شیشه ای هستند. شیشه ها به دلیل سبکی و جذابیتشان جای خود را به عنوان قسمت اصلی پانل درب های اتوماتیک باز کرده اند. درب اتوماتیک شیشه ای دارای انواع مختلفی است و کاربرد ها و مزایای زیادی دارد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

درب اتوماتیک شیشه ای، انواع درب اتوماتیک شیشه ای،درب شیشه ای - نمایشگاه مجازی ایران

انواع درب اتوماتیک شیشه ای

درب های اتوماتیک خود انواع مختلفی دارند و به دسته بندی های مختلفی تقسیم می شوند. در این میان بیشتر مدل های درب اتوماتیک از پانل شیشه ای استفاده می کنند و به همین دلیل درب اتوماتیک شیشه ای نیز می تواند به همان دسته بندی های اولیه تقسیم شود.

• درب اتوماتیک کشویی. درب های کشویی پر کاربرد ترین مدل درب اتوماتیک هستند. این درب ها که می توانند از یک تا چند پانل داشته باشند با حرکت به چپ و راست راه را برای ورود و خروج باز می کنند. درب های کشویی معمولی که برای استفاده های معمولی استفاده می شوند همگی دارای پانل های شیشه ای هستند و حتی بعضی از آن ها برای زیبایی و سبکی بیشتر از قاب فلزی نیز استفاده نمی کنند.

• درب اتوماتیک تلسکوپی. درب های تلسکوپی ساز و کاری همانند درب های کشویی دارند و مهم ترین تفاوت میان آن ها و درب کشویی شکل قرار گیری پانل ها است. این مدل درب ها که پانل های بیشتری دارند با قرار گرفتن پانل اصلی روی پانل کناری و به شکل تلسکوپی کار می کنند. با توجه به نوع فعالیت و محل های استفاده می توان گفت تمامی درب های اتوماتیک تلسکوپی از شیشه به عنوان پانل اصلی بهره می برند.

• درب اتوماتیک گردان. درب های گردان همواره یکی از زیبا ترین و جذابترین مدل های درب بوده اند. این درب ها با مجموعه ای از چند پنل که به شکل دایره ای حول یک محور قرار گرفته اند، ساخته می شوند. درب اتوماتیک شیشه ای گردان معمولا برای حفظ زیبایی بصری خود و همچنین باز گذاشتن وسعت دید افرادی که وارد درب شده اند، از پانل های شیشه ای شفاف استفاده می کنن.

• درب اتوماتیک لولایی. این درب ها با لولا و با حرکت به سمت جلو و یا عقب باز و بسته می شوند. این درب ها نیز در صورت نیاز دارای پانل های شیشه ای خواهند بود.

کاربرد های درب اتوماتیک شیشه ای

درب اتوماتیک شیشه ای با توجه به انواع مختلفی که دارد می تواند تقریبا در تمامی مکان ها مورد استفاده قرار گیرد. این درب ها با توجه به ظاهر جذاب و زیبای خود و همچنین استحکام و قدرت شیشه گزینه مناسبی از نظر اقتصادی و امنیتی هستند. در ادامه به برخی مکان ها که از درب اتوماتیک شیشه ای استفاده می شود اشاره خواهیم کرد.

• فروشگاه ها و مغازه ها

• ساختمان های بزرگ و پر رفت و آمد

• بیمارستان ها

• ادارات و مکان های عمومی

• مکان های ورزشی و استادیوم ها

• آزمایشگاه ها

• کارخانه های صنعتی و انبار های بزرگ

مزایای استفاده از درب اتوماتیک شیشه ای

• سبک بودن شیشه. شیشه به دلیل سبک بودن خود فشار زیادی به موتور های الکتریکی درب وارد نمی کند. در کنار آن سبک بودن شیشه نصب و حمل و نقل را بسیار آسان می کند. درب اتوماتیک شیشه ای با توجه به سبکی پانل ها به راحتی و به سرعت باز و بسته می شود و موجب معطل شدن افراد در پشت درب نمی شود.

• جذابیت شیشه. شیشه همیشه یکی از جذاب ترین موارد برای نصب در قسمت ورودی بوده است. شیشه می تواند داخل را به افراد نشان دهد و آن ها می توانند از قبل خود را برای چیز هایی که در داخل ساختمان قرار دارد آماده کنند. همچنین شیشه می تواند حالت های مختلفی به خود بگیرد بنابراین درب اتوماتیک شیشه ای می تواند با طرح اصلی ساختمان هماهنگ شده و شکلی منحصر به فرد داشته باشد.

• جنس متنوع شیشه. شیشه دارای جنس های متنوع و بسیار زیادی است. از شیشه های رنگی گرفته تا شیشه های آنتی رفلکس که داخل را به شما نشان نمی دهند همه می توانند به عنوان پانل اصلی درب اتوماتیک شیشه ای مورد استفاده قرار بگیرند. درب های اتوماتیک شیشه ای می توانند از شیشه واقعی و یا شیشه های نشکن که با استفاده از پلاستیک ساخته می شوند، استفاده کنند.

• امنیت مناسب شیشه. شیشه از نظر امنیتی یکی از جنس های بسیار مهم است. با استفاده از شیشه شما می توانید فعالیت های آن سوی دیوار را دیده و رصد کنید و در صورت وجود هرگونه مشکلی درب اتوماتیک شیشه ای را از راه دور قفل کنید. در کنار این موضوع جنس های مختلف شیشه قابلیت تحمل ضربه و فشار زیادی دارند و در صورتی که به امکانات امنیتی زیادی نیاز دارید می توانید از این مدل درب ها برای بالا بردن ضریب امنیتی ساختمان استفاده کنید. درب های شیشه ای ضد گلوله نیز در بازار موجود هستند که برای مکان های خاص و فوق امنیتی می توانند مورد استفاده قرار گیرند.

• صرفه جویی انرژی شیشه. همانطور که در بالا اشاره شد درب های شیشه ای بسیار سبک هستند و سبک بودن باعث استفاده از نیروی کمتری برای باز و بسته شدن می شود. درب اتوماتیک شیشه ای به انرژی زیادی برای باز و بسته شدن نیاز ندارد و در کنار این موضوع به دلیل سبک بودن پانل ها عملیات باز و بسته شدن درب به سرعت انجام می شود که همین عامل موجب کاهش هدر رفت انرژی سرمایی و گرمایی داخل ساختمان می شود.

• وارد کردن نور خورشید به داخل. درب های شیشه ای می توانند نور خورشید را به داخل ساختمان وارد کنند و بدین ترتیب در طول روز نیاز زیادی به استفاده از لامپ ها نخواهد بود. در مناطقی که نور خورشید گرمای مناسبی نیز به همراه دارد، استفاده از وسایل گرمایشی در طول روز کاهش خواهد یافت.

• حفظ سلامتی به وسیله. شیشه لکه ها و آلودگی ها را به سرعت نشان می دهد و همین دلیل مجبورید آن را سریع تر پاک کنید.

محصولات ویژه

مشاهده لیست